МІСІЯ СУСПІЛЬНОГО МОВНИКА

Відбулося засідання робочої групи з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення ПАТ «НСТУ».

 

Було окреслено кілька гострих проблем і говорилося про забезпечення права громадян України на доступ до програм Суспільного телебачення і радіомовлення України.

 

Народна депутатка Ірина Констанкевич інформує про ситуацію з мовником на Волині

 

У 243 із 1074 населених пунктів Волинської області (а це більше 20%) відсутній сигнал телевізійного мовлення, який повинен забезпечити провайдер цифрової мережі ТОВ «Зеонбуд». Це села Маневицького, Ківерцівського, Камінь-Каширського та інших районів. Ратнівський район – це майже суцільна «біла пляма», тут мешканці 57 із 68 сіл позбавлені можливості безоплатного доступу до програм українських мовників, у тому числі НСТУ. Водночас на цих територіях без проблем і в належній для прийому якості мовлять білоруські мультиплекси.

 

Дротова мережа «Українського радіо» радіомовлення цілеспрямовано знищена, середньохвильове радіомовлення було вимкнене рік тому, аналогове FM-мовлення технічно недоступне для сотень тисяч жителів Волині. Область вважається чи не найкраще забезпеченою FM-частотами для «Українського радіо» з функціонуючими передавачами у Луцьку, Горохові, Камінь – Каширську, Шацьку, Нововолинську, Ковелі, Олиці, Кортелісах, Цумані і Любешові.

 

 

В ході засідання робочої групи було вирішено:

- підготувати пропозиції щодо бюджетування на 2021 рік;
- підготувати пропозиції, що треба зробити для покращення інформаційної безпеки в контектсі доступності.

 

«Інформаційна безпека громадянам має бути забезпечена через донесення суспільно-важливої, соціальної, неупередженої та об’єктивної інформації. Цього можна досягти тільки тоді, коли на просторах нашої країни працюватиме якісне та доступне кожному Суспільне мовлення!», - наголошує Ірина Констанкевич.