ЩО ЗДИВУВАЛО ІРИНУ КОНСТАНКЕВИЧ НА ЛЮБЕШІВЩИНІ? ФОТО

Заміна старих вікон, купівля телевізора, ремонти у класних кабінетах та поповнення бібліотечного арсеналу: проблем у сільських школах вистачає. Зазвичай звертаються до благодійників, бо ж від держави чекати допомоги – зась, і не лише школам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЧИМ ВІДДАЛЕНІШЕ СЕЛО, ТИМ БІЛЬШЕ ПАЦІЄНТІВ»

Різкий запах фарби відчутно з коридору, так відразу й не зрозумієш, що на дворі зима, а навчальний рік вже майже перетнув свій екватор. Та у школі села Судче Любешівського району саме закінчився ремонт у класі історії, тепер він і з новими вікнами, і з мультимедійною дошкою. Тут є усі необхідні стенди та навчальні матеріали. У цьому ж кабінеті, напередодні новорічних свят зібралося чимало люду, бо ж доля села, школи їм не байдужа, і саме тому вони мають чимало прохань до народного депутата України Ірини Констанкевич.

«Я хочу прохати вас від імені батьків шостого класу купити телевізор у наш клас, так як зараз не хватає книжок дітям, минулого року ми купляли, цього року 50%, і оказується шо їх взагалі не випускали, у кого є, то на телефоні в інтернеті дивляться, а майже всі діти з багатодітних сімей, не у всіх є телефони», - бідкалася сама шестикласника.

Ось і приклад дієвості освітньої реформи, а точніше її недієвість у сільських місцевостях, мовляв дійсно у великих містах реформатори попрацювали добре – найсучасніше та найкраще навчальне та ігрове устаткування, сільським школам до такого зась, ось і доводиться звертатися до народного депутата та благодійників. Ірина Констанкевич батьківське прохання підтримала, тож після офіційного звернення, дітки можуть очікувати новеньку техніку.

Приємно дивували нардепа учні першого класу, які вже навчаються за програмою «Нової української школи». Облаштування класної кімнати на високому рівні, а дітлахи за півроку встигли освоїти ази англійської мови.

 Ремонт у школі та ФАПі, дорожнє питання – проблеми зазвичай однакові, проте мешканці села Судче попросили про відновлення пам’ятного знаку загиблим у другій світовій війні. Таке прохання нардепа здивувало, бо ж зазвичай їх вирішують на місцевому рівні, і все ж від допомоги не відмовилась. Ірина Констанкевич у село Судче навідується уже вдруге за рік, цього разу школа отримала чимале поповнення книжкового арсеналу - це книги Є. Сверстюка «У сяйві слова», а також видання газети «День». Цього ж дня була презентована й унікальне видання про село Судче, нардеп пообіцяла, замовить додатковий тираж аби вона стала «настільною книгою» кожного жителя села.

«Народ що не знає своєї історії – це народ сліпців, то ж сьогодні цією книгою ми доповнюємо славну столітню історію села Судче Любешівського району», - наголосила Ірина Констанкевич.

Читайте новини на нашій сторінці у Facebook